Infolinia 576 226 224

Jakie oświetlenie do okrągłego lustra wybrać?

Jakie oświetlenie do okrągłego lustra wybrać?

Okrągłe lustra cieszą się dużą popularnością. Spotkać się z nimi można nie tylko w łazienkach, ale i w przedpokojach czy na korytarzach. Są one lekkie i delikatne, a przy tym bardzo funkcjonalne. Trzeba oczywiście pamiętać, że wykonuje się przy nich sporo czynności wymagających dobrego doświetlenia. Zatem jakie oświetlenie do okrągłego lustra wybrać?

Modne i funkcjonalne taśmy LED

Jakie oświetlenie do okrągłego lustra sprawdzi się najlepiej? Propozycji jest przynajmniej kilka. Jedną z nich są modne taśmy ledowe. Montowane są one na lusterku lub delikatnie za nim. Takie światło musi być oczywiście mocne, a nie przytłumione. Barwa powinna być neutralna, zbliżona do barwy światła słonecznego. Warto postawić w tym przypadku na produkt o temperaturze barwowej 3500-4500K. Dodatkowo taśma musi otaczać całe lustro, tworząc ładny okrąg. Wówczas w czasie czynności pielęgnacyjnych twarz będzie na pewno dobrze oświetlona.

Jakie oświetlenie do okrągłego lustra wybrać? Oczywiście kinkiety!

Doskonale sprawdzi się na pewno podłużny kinkiet zwany popularnie galeryjką. Od czego pochodzi to określenie? W ten sposób oświetla się często obrazy w galeriach sztuki i muzeach. Tego typu lampa musi mieć długość równą co najmniej średnicy tafli. Tylko wówczas jest w stanie ją dobrze oświetlić. Nie może wisieć zbyt wysoko nad lustrem. Niektóre modele pozwalają dodatkowo na ustawienie kąta padania światła lub jego natężenia. W ten sposób łatwo dopasować można rodzaj oświetlenia do aktualnie wykonywanej czynności.

Jakie jeszcze oświetlenie do okrągłego lustra się sprawdzi? Warto wspomnieć także o kinkietach wieszanych po bokach lustra. Kupowane są one zazwyczaj parami. W ten sposób po obu stronach tafli znajduje się lampa oferująca identyczny rodzaj i natężenie światła. Kinkiet łazienkowy do okrągłego lustra nie może być wyposażony w bardzo ciemny klosz. Lepiej wykorzystywać modele półotwarte czy świecące jednocześnie w górę i w dół.

Warto stawiać na światło rozproszone

Wiadomo już, jakie światło do lustra okrągłego wybrać. Pozostaje jednak kwestia, na jaką lampę postawić. Na pewno światło nie może odbijać się bezpośrednio w tafli. Wówczas osoba stojąca przed lustrem może być oślepiona. Najlepiej sprawdza się światło delikatne i równomierne rozświetlone. Jak już wspomniano wyżej, lepiej unikać produktów wyposażonych w bardzo ciemne klosze. Najlepiej sprawdzi się w tym przypadku szkło mleczne.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 000 000 000
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium