Infolinia 576 226 224

Jak podłączyć żyrandol na dwa włączniki? Wystarczy zastosować się do naszych porad!

Jak podłączyć żyrandol na dwa włączniki? Wystarczy zastosować się do naszych porad!

Piękny żyrandol będzie się doskonale prezentował w każdym miejscu. Nic więc dziwnego, że również i Ty chcesz mieć to wspaniałe oświetlenie w swoim domu. Możesz się jednak zastanawiać jak podłączyć żyrandol na dwa włączniki? Mimo że nie jest to trudne zadanie, to warto zasięgnąć kilku profesjonalnych porad. A dzięki nam dowiesz się wszystkiego, czego potrzebujesz.

Jak zacząć? Przy podłączaniu oświetlenia najważniejsze jest bezpieczeństwo!

Praca nad instalacją elektryczną może się bardzo szybko skończyć, jeśli nie będziesz przestrzegał podstawowych zasad bezpieczeństwa. Na samym początku powinieneś więc odciąć dopływ prądu w miejscu, w którym będziesz wieszał żyrandol. W innym wypadku grozi Ci nie tylko uszkodzenie całego urządzenia, ale również mocny uszczerbek na zdrowiu. Żeby nie zostać porażonym prądem powinieneś sprawdzić czy zasilanie na pewno jest odłączone, i dopiero wtedy spokojnie przystąpić do pracy. Najlepiej będzie, jeśli użyjesz próbnika, ponieważ to da Ci stuprocentową pewność, że zagrożenie już nie istnieje.

Chcesz zamontować żyrandol z trzema żarówkami? Potrzebna będzie kostka instalacyjna

Do wykonania zadania będzie potrzebna jeszcze kostka instalacyjna, bo za jej pomocą podłączysz wszystkie kable. Najpierw jednak upewnij się, że z sufitu wystają cztery przewody. Charakteryzują się one odpowiednimi kolorami, abyś bez problemu odgadł ich przeznaczenie. Pod zielono-żółtym kolorem skrywa się więc uziemienie, brązowy oraz czarny odpowiadają za przewód fazowy. Do tego dochodzi jeszcze niebieski przewód neutralny.

Jeśli wszystko się zgadza, to możesz użyć wspomnianej kostki instalacyjnej. Zauważ, że jest ona wyposażona w specjalne otwory. Będą ci one potrzebne, ponieważ musisz podłączyć to urządzenie do wymienionego okablowania. Przewody fazowe powinny więc trafić do otworu oznaczonego literą L, neutralny musi znaleźć się w miejscu z literą N. Przewód zielono-żółty podłącz w miejscu odpowiedzialnym za uziemienie. Gratulacje! W ten sposób udało Ci się podłączyć żyrandol na dwa włączniki.

Jak odpowiednio zamontować dwa włączniki?

Omówiony sposób zagwarantuje Ci, że Twój żyrandol z trzema żarówkami będzie przystosowany do podwójnego włącznika. Będziesz więc mógł bez problemu regulować poziom swojego oświetlenia. Zanim jednak zabierzesz się do pracy, pamiętaj żeby zadbać o swoje bezpieczeństwo. A jeśli to zadanie masz już za sobą, to nic nie powinno sprawić Ci problemu.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 000 000 000
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium