Infolinia 576 226 224

Jak podłączyć żyrandol na 5 żarówek – czy konieczna jest pomoc specjalisty?Sprawdź, co musisz wiedzieć!

Żyrandol to więcej niż lampa! Tego typu oświetlenie prezentuje się niezwykle efektownie i dodaje charakteru całemu wnętrzu. Niestety jego montaż może okazać się nieco problematyczny – szczególnie jeśli lampa wyposażona jest w kilka punktów świetlnych. Jak podłączyć żyrandol na 5 żarówek? Sprawdź, na co zwrócić uwagę, by uporać się z tym wyzwaniem!

Gdzie powiesić żyrandol?

Choć kiedyś żyrandole kojarzone były głównie z salonem, to współcześnie coraz częściej wieszane są również w innych pomieszczeniach. Doskonale sprawdzają się w sypialniach, kuchniach, a nawet w łazienkach – szczególnie tych, utrzymanych w stylistyce spa lub glamour. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się rozbudowane modele, wyposażone w kilka punktów świetlnych. Jak podłączyć żyrandol na 5 żarówek i czy konieczna jest pomoc fachowca?

Jak podłączyć żyrandol na 5 żarówek?

Możliwości związane z podłączeniem lampy wielopunktowej zależą od rodzaju instalacji. Zastanawiasz się, jak podłączyć żyrandol na 5 żarówek, jeśli z sufitu wystają jedynie trzy kable? W takiej sytuacji nie ma możliwości podziału światła na strefy – czyli włączanie tylko dwóch z pięciu lub trzech z pięciu żarówek. Żyrandol podłączony w ten sposób będzie zapalał wszystkie żarówki jednocześnie. Plusem takiego rozwiązania jest fakt, że instalacja lampy nie powinna stanowić dużego problemu i z odrobiną zacięcia jesteś w stanie wykonać ją samodzielnie.

Jak podłączyć żyrandol na 5 żarówek z podziałem na strefy?

Wielu osobom zależy na tym, by oświetlenie miało podział na strefy i umożliwiało zapalenie tylko części żarówek. Jak podłączyć żyrandol na 5 żarówek, by uzyskać taki efekt? W takim przypadku konieczne jest dostosowanie instalacji elektrycznej w taki sposób, by z sufitu wystawało pięć kabli. Co ważne, instalacja musi być dostosowana do podwójnych włączników. Tego typu zabiegi są oczywiście możliwe, jednak wymagają profesjonalnych prac, dlatego najlepiej zwrócić się po pomoc do specjalisty.

Samodzielne podłączanie żyrandola – o czym pamiętać?

Jeśli chcesz podjąć się samodzielnego podłączenia żyrandola na 5 żarówek do instalacji, która składa się z trzech kabli, musisz pamiętać o kilku podstawowych kwestiach. Najważniejsza z nich to bezpieczeństwo! Zanim przystąpisz do jakichkolwiek prac, odłącz bezpiecznik instalacji, z którą planujesz pracować. Nowoczesne żyrandole wyposażone są w kostkę, do której podłącza się przewody. Zazwyczaj znajdują się na niej specjalne oznaczenia, dzięki którym sam montaż jest relatywnie szybki i bezproblemowy.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 000 000 000
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium