Infolinia 576 226 224

Inteligentne żarówki – czym są i dlaczego warto z nich korzystać? Wyjaśniamy

Inteligentne żarówki – czym są i dlaczego warto z nich korzystać? Wyjaśniamy

Inteligentne żarówki – brzmi trochę futurystycznie, ale nic z tych rzeczy. To technologia dostępna już dziś. Jest to jeden z podstawowych elementów tzw. technologii smart. Z pewnością już o niej słyszałeś. Chciałbyś zastosować w swoim domu takie nowoczesne rozwiązania? Nie do końca wiesz, czy to jest dla Ciebie? Idealnym sposobem na przekonanie się, czy warto, będzie wypróbowanie sterowania światłem. Inteligentne żarówki to namiastka technologii smart. Wypróbuj ich działanie i przekonaj się, jakie to proste. Jak działają inteligentne żarówki i dlaczego warto z nich korzystać? Tego dowiesz się z dalszej części naszego tekstu.

Inteligentne żarówki – oświetlenie smart w Twoim domu

Idąc z duchem czasu i rozwojem nowinek technologicznych, warto zaznajomić się z powstałym jakiś czas temu system smart. Daje on ogromne możliwości w kwestii nowoczesnego funkcjonowania Twojego domu. Pozwala na sterowanie wieloma urządzeniami zdalnie, np. za pomocą aplikacji. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z tym systemem, warto zacząć od tego, co najprostsze, ale co jednocześnie daje szansę poznania tej technologii. Inteligentne żarówki to możliwość bezprzewodowej obsługi światła. Dzięki aplikacji możesz zmieniać jego natężenie, ustawić czas pracy, a nawet pod wpływem pewnych stałych zachowań domowników, wywołać zmianę parametrów żarówki lub żarówek.

Inteligentna żarówka – czym właściwie jest?

Mówimy inteligentna żarówka, ale co to tak naprawdę oznacza? Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom możesz po zainstalowaniu aplikacji zdalnie sterować oświetleniem w Twoim domu. Możesz rozjaśniać i przyciemniać światło żarówki, bez wstawania z fotela albo nawet będąc w pracy. Oczywiście możesz przede wszystkim je po prostu włączyć lub wyłączyć.

Inteligentne żarówki dają jeszcze inne możliwości. Dzięki zastosowaniu odpowiednich czujników pozwolą na automatyczne włączenie oświetlenia w chwili, kiedy na posesji pojawi się intruz. Z pewnością jest to komfortowe i daje poczucie bezpieczeństwa. Na rynku dostępne są różnego rodzaju inteligentne żarówki, ale warto, żebyś miał sprecyzowane oczekiwania. Dostępne są również czujniki, które np. włączają światło, kiedy wchodzisz do danego pomieszczenia i gaszą je, gdy wychodzisz. Jest to rozwiązanie, które gwarantuje oszczędność prądu i daje wysokie poczucie komfortu.

Jak działają inteligentne żarówki?

Działanie inteligentnych żarówek opiera się przede wszystkim na systemie Bluetooth oraz dostępie do Wi-Fi. Musisz wiedzieć, że sama żarówka realizuje jedynie te polecenia, które są wydawane przez system sterujący. Jest nim najczęściej specjalna aplikacja. Połączenie między dwoma elementami, czyli pilotem (telefonem) a żarówką odbywa się przez dostęp do sieci bezprzewodowej. Co ważne, żadna żarówka smart nie wymaga specjalnego montażu. Bez problemu wkręcisz ją w swoim domu i sparujesz z aplikacją. W zależności od modelu żarówka może reagować na ruch, a także mieć specjalne ustawienia, które pozwalają zmienić kolor światła. W ten sposób w pomieszczeniu możesz uzyskać przyjemny klimat, np. na romantyczną kolację.

Oprócz tego, że tego typu żarówkę możesz wyłączyć i włączyć przez aplikację, to nadal reaguje ona na zwykły przełącznik na ścianie! Aby jednak uruchomić wiele przydatnych parametrów, m.in. zmienić jasność światła lub jego barwę, musisz skorzystać z aplikacji. Za takim sposobem sterowania światłem stoi również spora oszczędność prądu. Technologia ta pozwala nawet na zainstalowanie wielu żarówek. Sterowanie nimi może odbywać się naprzemiennie. Możliwe staje się również współdziałanie ich ze sobą według określonego harmonogramu.

Jakie inteligentne żarówki wybrać?

Na rynku występuje wiele inteligentnych żarówek. Cieszą się one coraz większym powodzeniem, szczególnie z uwagi na niską cenę i naprawdę wysoki komfort ich użytkowania, a także energooszczędność. W naszym sklepie znajdziesz kilka propozycji tego oświetlenia. Możesz zdecydować się m.in. na:

żarówkę smart Bulb LED 4,5 W RGB – to jedna z ciekawych propozycji. Model ten możesz sparować z aplikacją IOS bądź Android. Pozwala ona sterować pracą żarówki. Model ten został wyposażony w funkcję tzw. timera. Możesz więc ustawić godziny włączenia/wyłączenia światła. Dostępne w aplikacji funkcje pozwolą Ci ściemnić i rozjaśnić światło. Atutem tej żarówki jest to, że pozwala zmienić także kolor światła. Jej mocniejszą wersją będzie żarówka smart Bulb LED 6,5 W RGB;

żarówkę smart Bulb LED 4,5 W WHITE – to kolejny model, który można nazwać bardziej klasycznym z uwagi na to, że żarówka ta świeci się jedynie białym światłem. Możesz więc regulować tylko stopień jej jasności. W przypadku tego modelu również możesz korzystać z aplikacji oraz tzw. timera. W naszym sklepie znajdziesz także nieco mocniejszą żarówkę smart Bulb LED 6,5 W WHITE.

Jeśli nie byłeś przekonany do zastosowania w swoim domu inteligentnych żarówek, mamy nadzieję, że zmieniłeś zdanie. Jest to świetne rozwiązanie, pozwalające na zaznajomienie się z systemem smart dom. To niewiarygodnie prosta i intuicyjna technologia, która pozwala zaoszczędzić na rachunkach za prąd. Dzięki niej jednocześnie podniesiesz poczucie bezpieczeństwa oraz zadbasz o komfort swoich najbliższych.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 000 000 000
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium