Infolinia 576 226 224

Żyrandol, czy lampa wisząca do sypialni?

Żyrandol, czy lampa wisząca do sypialni?

Oświetlenie takiego pomieszczenia, jakim jest sypialnia, powinno być zarówno delikatne, jak i dokładne. Wieczorem chcesz przecież móc dokładnie przejrzeć się w lustrze, a jednocześnie budząc się w nocy nie chcesz narażać się na mocne, rażące światło. Stąd też warto znaleźć pośrednie rozwiązanie.

Zalety dobrego oświetlenia

Podkreślmy, że właściwy dobór oświetlenia ma istotny wpływ nie tylko na całe pomieszczenie, ale również na przebywających w nim ludzi. Dobrze dobrane światło po pierwsze buduje właściwy nastrój i klimat. Po drugie łagodzi stres i koi skołatane nerwy. Poza tym sprawia, że pomieszczenie dobrze się prezentuje i wydaje się być większe niż w rzeczywistości

Idź na całość!

Wiele osób wybierając oświetlenie sypialni, decyduje się na lampy wiszące. Najczęściej wybierane są te, które wyposażone są w lekkie, materiałowe abażury. Dzięki odpowiedniemu doborowi materiału dają delikatne, rozproszone światło, które nie męczy wzroku. Wspomniane materiały to najczęściej bawełna, bądź mleczne szkło. 

Ptaki - lampa wisząca nowoczesna

Ciekawym pomysłem jest pójście jeszcze dalej i zdecydowanie się na zawieszenie w sypialni żyrandolu. Możesz z niego skorzystać tylko jeżeli dysponujesz wysokim, przestronnym pomieszczeniem. W innym przypadku może to wyglądać dość groteskowo. Co więcej, żyrandole dają mocne światło, które nie sprawdzi się na niewielkiej przestrzeni.

Eterion Chandelier 6 Cognac - żyrandol 50cm bursztynowy

Możemy wyróżnić dwa rodzaje żyrandoli, dzieląc je ze względu na dawane przez nie światło. Mianowicie, do dyspozycji mamy żyrandole dające światło kierunkowe oraz takie, które dają światło rozproszone. Wydaje nam się, że jeżeli chodzi o wyposażenie sypialni warto zdecydować się na to drugie rozwiązanie. Dzieję się tak, ponieważ mamy do czynienia z pokojem o charakterze dość intymnym. 

Żarówki

Jeżeli wybrałeś już lampę wiszącą, bądź żyrandol do swojej sypialni nie zapomnij dobrać do niego odpowiedniej żarówki. Nieodpowiedni model może zniweczyć całe dotychczasowe wysiłki. 

Najodpowiedniejszą mocą żarówek do sypialni wydaje się być 35-40W, natomiast ciepła barwa powinna oscylować w granicach od 2700K do 3200K. Wybierając właśnie taki rodzaj, zachowasz odpowiedni nastrój tworzony między innymi przez dobraną przez siebie lampę, czy też żyrandol.

Podsumowanie

Decydując się na oświetlenie sypialni w formie żyrandolu powinieneś brać pod uwagę wielkość i wysokość pomieszczenia. Jeżeli któryś z tych parametrów jest niewielki, warto sięgnąć po lampy wiszące. Dobierając żarówki, wypróbuj te o mocy w granicach 40W, aby móc cieszyć się przyjemnym, nastrojowym światłem.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 000 000 000
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium