Infolinia 576 226 224

Trzy sposoby na nowoczesne oświetlenie – ogród Twoich marzeń jest na wyciągnięcie ręki!

Trzy sposoby na nowoczesne oświetlenie – ogród Twoich marzeń jest na wyciągnięcie ręki!

Budowa i dekorowanie domu wiążą się z koniecznością podejmowania wielu decyzji, dotyczących kolorów, mebli i elementów wystroju. Równie ważną kwestią, jak wybór stylowych lamp do domu, jest oświetlenie znajdujące się na zewnątrz budynku. Szczególnie gdy masz przestronny ogród i taras, które mają Ci służyć nie tylko w dzień, lecz także wieczorami. Aby można było w tych miejscach przyjemnie spędzać czas i wszystko widzieć, warto postawić na kilka wygodnych rozwiązań. W zależności od okoliczności możesz wykorzystać jednocześnie je wszystkie lub wybrać jedno. Oto nasze pomysły na nowoczesne oświetlenie i ogród jak ze snu.

1. Zaplanuj oświetloną podbitkę

To nowoczesne rozwiązanie wymaga wcześniejszego przemyślenia i podjęcia działań już na poziomie planowania dachu. Jeśli jego połać wystawać będzie za krawędź, możesz estetyczną podbitkę dodatkowo wyposażyć w oświetlenie. Ogród, który znajdować się będzie obok, ale przede wszystkim Twój nowy taras, zyskają wygodne źródło światła. Dzięki tym lampom będziesz widział, co dzieje się na Twoim tarasie, a to przydatne, jeśli zechcesz spędzać na nim czas wieczorami. Oświetlenie w podbitce umożliwia także swobodne przemieszczanie się po ogrodzie po zapadnięciu zmroku. Gęstość usytuowania lamp oraz ich moc dają Ci szansę na stworzenie przytulnego zakątka na letnie wieczory.

2. Oświetlenie na elewacji

Twój nowy dom zasługuje na wygodne oświetlenie, ogród oczywiście też. Jednym ze sposobów, dzięki którym na zewnątrz nie zapanują egipskie ciemności, jest montaż wygodnych kinkietów usytuowanych bezpośrednio na elewacji. Możesz je zaplanować w wielu miejscach, a ponieważ dają dość dużo światła, sprawdzą się w każdym domu. Kinkiety, których wybór jest spory i dość zróżnicowany, mogą skomponować się w bryłę budynku lub całkowicie zmienić jej charakter. Dodatkową zaletą takiego źródła światła jest to, że lampy mogą być włączane czujnikiem ruchu, co pozwala na oszczędność prądu, a także stanowią dodatkową ochronę przed intruzami.

3. Oświetlenie – ogród Twoich marzeń

Posesja, na której masz sporo wolnego miejsca, pozwala na stworzenie wygodnego kącika do odpoczynku, usytuowanego w pewnej odległości od domu. Możesz tam umieścić namiot ogrodowy i stworzyć przytulny taras w otoczeniu ogrodowej zieleni. Jeśli zamontujesz bezpieczne oświetlenie, ogród, który przy tej okazji stworzysz, zyska na wyglądzie. Przy ścieżkach prowadzących do poszczególnych miejsc warto zamontować lampy ogrodowe w postaci słupków, co znacznie podniesie komfort użytkowania tego miejsca po zmroku. A same atrakcje, takie jak taras, basen czy choćby szopa, możesz ozdobić i oświetlić girlandami, z żarówkami w różnych kształtach. Takie łańcuchy z lampkami świetnie wyglądają na ogrodowych huśtawkach, pod namiotem i nad stołem, przy którym spędzasz wieczory.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 000 000 000
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium