Uzupełnienie aranżacji wnętrza nie musi być trudne. Wybierając modne i stylowe lampy ścienne, powszechnie zwane kinkietami, z łatwością podkreślisz charakter dekoracji i sprawisz, że całość będzie wyglądała naprawdę doskonale. Zakup pasującego modelu to jednak dopiero początek. Przekonaj się, jak podłączyć lampę ścienną w zaledwie kilku krokach i ciesz się stylowym oświetleniem w wybranym wnętrzu.
Jak podłączyć lampę ścienną?
Ściany Twojego salonu lub innego pomieszczenia zdobią nieestetycznie zamaskowane puszki, które próbujesz schować za dekoracjami ściennymi? Zamiast na siłę uzupełniać dekorację niepotrzebnymi dodatkami, postaw na praktyczne rozwiązania i zdecyduj się na modne i stylowe kinkiety. Proponowane lampy ścienne mają jeszcze jedną zaletę – są naprawdę proste w montażu. Możesz to zrobić samodzielnie, wystarczy, że sprawdzisz, jak podłączyć lampę ścienną. Instrukcja obejmuje zaledwie cztery kroki!
1. Przygotuj się do montażu lampy ściennej
Zanim na dobre zabierzesz się do pracy, koniecznie wyłącz bezpieczniki. Następnie, za pomocą próbnika dokładnie sprawdź przewody, by upewnić się, że nie płynie w nich prąd, a montaż lampy ściennej będzie dla Ciebie bezpieczny. Na tym etapie nasadę lampy musisz przyłożyć do ściany i zaznaczyć miejsce, w którym należy wywiercić otwory.
2. Przygotuj miejsce na kinkiet
Jeśli w miejscu, w którym postanowiłeś zainstalować lampę ścienną, nie ma gotowej puszki, musisz samodzielnie przygotować miejsce na kinkiet. Zanim zaczniesz wiercić otwory, za pomocą młotka i niewielkiego wiertła zrób małą dziurkę. Dzięki temu wiertło nie przesunie się, a przygotowane w ten sposób otwory będą estetyczne.
3. Przykręć podstawę
Pamiętaj, by w przygotowane otwory włożyć kołki rozporowe. Kiedy będą na swoim miejscu, przykręć podstawę lampy ściennej do ściany.
4. Połącz wszystkie części
Ostatnim zadaniem będzie połączenie wszystkich części. W praktyce oznacza to połączenie przewodów ze stykami. Jak podłączyć lampę ścienną bezpiecznie i skutecznie? Czarne przewody połącz z otworem L, a niebieskie – z otworem N. Zastanawiasz się, co zrobić z przewodem żółtozielonym? Pasuje on do środkowego otworu, jeśli jednak oprawa lampy należy do II klasy ochronności, ten przewód powinien zostać wolny.
Zalety lamp ściennych
Lampa ścienna to doskonała dekoracja nie tylko salonu. Doskonale sprawdzi się w bibliotece, sypialni, a nawet – w łazience. Taki model tworzy we wnętrzu wyjątkowy klimat, uzupełniając nie tylko aranżację, ale przede wszystkim – główne źródło oświetlenia.