Wybór odpowiedniej lampy do pokoju dziewczynki to zadanie, które od rodziców wymaga sporo zaangażowania i troski. Odpowiednie oświetlenie ma wpływ na komfort dziecka podczas nauki i zabawy. Przekłada się także na jakość odpoczynku. Jak zaplanować rozmieszczenie źródeł światła w pokoju dziecka? Jakie światło będzie właściwe dla najmłodszych? Podpowiadamy, jaką wybrać lampę do pokoju dziewczynki. Koniecznie sprawdź!
Czym się kierować, wybierając oświetlenie pokoju dziecięcego?
Urządzasz pokój dla dziewczynki? Z pewnością zorientowałeś się, że to prawdziwe wyzwanie. W aranżacji przestrzeni dla dziecka nie chodzi bowiem wyłącznie o piękną dekorację. Jako rodzic powinieneś wiedzieć, że priorytetem (bez względu na wiek dziecka), jest zapewnienie mu bezpieczeństwa. Pokój dziecięcy powinna cechować funkcjonalność. Istotny jest także podział pomieszczenia na wygodne strefy użytkowe. To wszystko można osiągnąć, starannie planując oświetlenie pokoju dziecka. Jakie aspekty trzeba wziąć pod uwagę?
Bezpieczeństwo dziecka
Lampy stanowią istotny element aranżacji pokoju dziecięcego. Nie oznacza to jednak, że odpowiednich modeli należy szukać wyłącznie w kategoriach tematycznych. Obecnie wielu rodziców idealne oświetlenie wybiera z oferty lamp nowoczesnych, industrialnych lub innych, przeznaczonych do aranżacji dowolnej przestrzeni. To dobre rozwiązanie, pod warunkiem że w pierwszej kolejności zwrócisz uwagę na detal, który wielu osobom umyka. Chodzi o wykończenie lamp. Bez względu na to, gdzie znajdą swoje miejsce - na suficie czy biurku, nie powinny posiadać ostrych elementów. Ważne są także solidne materiały, które pozostają chłodne nawet przy długim czasie użytkowania. Dobrym wyborem są lampy wykonane z materiałów odpornych na nagrzewanie.
Planując oświetlenie pokoju dziecka, należy pamiętać także o zabezpieczeniu ewentualnych gniazdek oraz kabli. Jest to szczególnie ważne w przypadku ciekawskich maluchów.
Rodzaj oświetlenia
W pokoju dziewczynki bardzo dobrze sprawdzi się oświetlenie, które nie obciąża wzroku podczas codziennych aktywności oraz jest energooszczędne. To ważne, ponieważ lampa nie powinna być wyłącznie ozdobą wnętrza. Polecamy postawić na oświetlenie LED. Nowoczesna technologia proponuje światło zimne (4000-5000 K), które skupia uwagę i pomaga w koncentracji, np. podczas odrabiania lekcji oraz światło ciepłe (2500-3500 K), wprowadzające atmosferę spokoju i sprzyjające relaksowi. W tym przypadku praktyczne będą te lampy, które umożliwiają regulację natężenia światła oraz zmianę jego barwy. Produkty, których szukasz, są dostępne w naszym sklepie.
Design, który pobudza wyobraźnię
Planując oświetlenie pokoju dziecka, trzeba pamiętać, że lampa dla dziewczynki, to o wiele więcej, niż praktyczny element dekoracji. Estetyka oświetlenia ma w tym przypadku ogromne znaczenie. Dlaczego? Otóż nadaje pomieszczeniu magiczny charakter. Lampy dziecięce z motywami pobudzają wyobraźnię i wspierają dziecięcą kreatywność. Takie modele mogą zwracać uwagę fantazyjnymi abażurami czy różnorodnością materiałów. W naszej ofercie czeka na Ciebie bogactwo wzorów. Pamiętaj, że wybór powinien być uzależniony od wieku dziecka. Należy kierować się także estetyką aranżacji.
Rodzaje lamp do pokoju dziewczynki
Lampa do pokoju dla dziewczynki to obowiązkowy element wyposażenia i dekoracji wnętrza. Odpowiednie oświetlenie cechuje się funkcjonalnością i jest bezpieczne dla Twojego malucha. Zobacz, jakie lampy z naszej oferty to idealne lampy dziecięce i... zaskocz pociechę pięknym i funkcjonalnym dodatkiem.
Lampy sufitowe do pokoju dziecięcego
Lampa sufitowa dla dziewczynki koniecznie musi znaleźć się w pokoju Twojego dziecka. Stanowi bowiem główne źródło światła. Poza tym takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne - zapewnia równomierne oświetlenie, co przekłada się na komfort przebywania w pomieszczeniu. Duży wybór lamp sufitowych znajdziesz m.in. w naszym sklepie internetowym. Jakie wybrać lampy do pokoju dziewczynki?
Minimalistyczne lampy wiszące
Lampa wisząca dla dziewczynki wcale nie musi należeć do kolekcji lamp dziecięcych. Wielu rodziców idealne modele znajduje w pozostałych kategoriach produktowych naszego sklepu. Dlaczego? Otóż nowoczesne wnętrze dla dziecka bardzo często nawiązuje do konkretnego stylu aranżacyjnego, najczęściej glamour, boho albo retro. Dobrym wyborem są wówczas fantazyjne lampy wiszące z mlecznym kloszem, takie jak np. model Saturnus. Rewelacyjnie sprawdzi się on w pokoju dziecięcym z motywami kosmicznymi.
Zdobione żyrandole
Lampy wiszące do pokoju dziecięcego to także ozdobne żyrandole. Ten dekoracyjny typ oświetlenia zastąpić może klasyczną lampę sufitową i świetnie nadaje się do pomieszczeń przeznaczonych dla najmłodszych. Ciekawą propozycją jest m.in. model Wavy, czyli efektowny żyrandol LED z pierścieniami. Podobnie jak lampy wiszące, zapewnia on pięknie rozproszone światło na cały pokój.
Kinkiety do pokoju dziewczynki
Do oświetlenia pokoju dziecięcego niezbędne są nie tylko lampy sufitowe, ale także - bezpieczne i trwałe kinkiety. Wybierając oświetlenie ścienne, postaw na produkty, które odświeżą przestrzeń dziecięcego pokoju. Popularne są dostępne w naszej ofercie kinkiety Looppa, charakteryzujące się nowoczesnym designem. Barwne i kreatywne baloniki ożywią dekorację i staną się niekwestionowaną zaletą wnętrza. Podobną funkcję mogą spełniać plafony.
Lampki nocne do pokoju dziewczynki
Lampka nocna w pokoju dziecięcym jest bardzo ważna. To praktyczny dodatek, który może dać maluchowi poczucie bezpieczeństwa i ułatwić mu zasypianie. Warto zadbać, żeby wybrana lampka nocna pięknie uzupełniała przestrzeń. Kluczowy w tym przypadku może okazać się materiał wykonania. Popularne są także lampki nocne z motywami bajkowymi oraz bajecznie kolorowe, np. różowe. Takie modele będą pięknie prezentowały się w pokoju dziecięcym, przygotowanym dla dziewczynki.
Lampki biurkowe do pokoju dziewczynki
W pokoju dziecka lampka powinna znaleźć się także na biurku. Spełni ona dodatkowe funkcje, takie jak zapewnienie komfortu podczas odrabiania lekcji albo czytania. Poza tym świetnie uzupełni lampy sufitowe oraz pozostałe lampy zamontowane w pokoju. Jakie modele mogą zdobić biurko? Przede wszystkim takie, które posiadają możliwość regulacji kąta nachylenia klosza. Idealne będą także te lampki biurkowe, które zapewniają równomierne oświetlenie blatu. Warto sprawdzić, chociażby modele Art Deco 2000.
Jak zaplanować oświetlenie w pokoju dziecka?
W dziecięcym pokoju każdy kąt może mieć inne przeznaczenie, dlatego rozmieszczenie źródeł światła należy rozplanować bardzo rozważnie. Takie rozwiązanie pozwoli podzielić pokój na funkcjonalne strefy użytkowe i wyraźnie zwiększy komfort korzystania z niego. Jak zaplanować oświetlenie pokoju dziecka? Zobacz nasze wskazówki.
Oświetlenie ogólne do pokoju dziewczynki
Planując oświetlenie pokoju dziewczynki, trzeba skupić się na oświetleniu ogólnym. Zastanawiasz się, jakie lampy kryją się pod tym pojęciem? Otóż są to m.in. plafony i lampy sufitowe (żyrandole i lampy wiszące). Takie źródła światła mają za zadanie równomiernie rozświetlić pokój, tworząc idealną atmosferę zarówno do nauki i zabawy, jak i relaksu. Warto pamiętać, że lampa wisząca do pokoju dziecięcego nie powinna być zbyt długa. Lepszym rozwiązaniem będą modele pozostające dość blisko sufitu. Takie modele uważa się za bezpieczniejsze.
Oświetlenie dodatkowe do pokoju dziewczynki
Oświetlenie dodatkowe, którego nie powinno zabraknąć w aranżacji pokoju dziecięcego, to kinkiety, lampki biurkowe oraz lampki nocne. W pokojach niemowląt rodzice bardzo często decydują się także na lampy podłogowe, ułatwiające opiekę nad maluchem, jednak w przypadku starszych dzieci taki model się nie sprawdzi. Lampki biurkowe są niezbędne w miejscach przeznaczonych do nauki; lampki nocne zaś i kinkiety powinny zająć miejsce w sferze odpoczynku (i snu), pomagając dziecku wyciszyć się przed snem.
Oświetlenie dekoracyjne do pokoju dziewczynki
Ciekawym pomysłem do pokoju dziecięcego jest oświetlenie dekoracyjne. Odpowiednio dopasowane do aranżacji pomieszczenia, może nadać jej niezwykle przytulny charakter. Świetnie sprawdzą się tutaj np. girlandy dekoracyjne, które mogą pozostać włączone przez całą noc.