Infolinia 576 226 224

Jakie są rodzaje żarówek? Które z nich warto kupować?

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele żarówek. Można się pogubić, zanim dokona się odpowiedniego wyboru. W dzisiejszym tekście omówimy dwa nowoczesne typy żarówek, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu i odpowiemy na pytanie: jakie są rodzaje żarówek, które doskonale sprawdzają się w domu?

Żarówki dekoracyjne

Odpowiadając na pytanie, jakie są rodzaje żarówek, nie sposób nie wymienić żarówek dekoracyjnych. Są one często wybierane i bardzo popularne, szczególnie w połączeniu z nowoczesnymi lampami, które mają bardzo minimalistyczny wygląd i żarówka jest wtedy mocno wyeksponowana. Modele dekoracyjne mają przede wszystkim ciekawe kształty oraz nietypowe i kolorowe żarniki. W połączeniu z lampą, która ma szklany klosz, albo abażur wykonany z kosza metalowego, żarówki takie prezentują się fantastycznie. Żarówki dekoracyjne będą dobrze wyglądać w pomieszczeniach urządzonych nowocześnie, minimalistycznie oraz surowo. Jeżeli więc zastanawiasz się, jakie są rodzaje żarówek, to zachęcamy do przeglądania oferty żarówek dekoracyjnych na początek.

Jakie są rodzaje żarówek? - żarówki LED

Żarówki LED stawiane są często w opozycji z żarówkami żarowymi. Do ich charakterystycznych cech należy z pewnością duża trwałość oraz o wiele większa energooszczędność. Szacuje się, że zwrot wymiany tradycyjnych żarówek na modele LED może być krótszy niż 12 miesięcy. Warto rozważyć użytkowanie tego typu oświetlenia także ze względu na brak szkodliwego na ludzki organizm promieniowania ultrafioletowego - UV, generowane światło jest też bardzo naturalne i nie męczy wzroku.

Nowoczesne żarówki LED mają bardzo różny charakter. Dostępne są bardzo różne modele, począwszy od kształtów, po możliwość zmieniania ich kolorów i natężenia światła za pomocą aplikacji w smartfonie. Ale nie martw się, jeżeli lubisz tradycyjne żarówki, to takich też jest wiele dostępnych na rynku. Z pewnością na te dwa typy żarówek warto zwrócić uwagę podczas zakupów. Prezentują się one bardzo dekoracyjnie, albo tak jak zaznaczyliśmy - mogą być też skromne i ich główną cechą może być po prostu energooszczędność.

Klasyczne żarówki

Pośród rodzajów żarówek można również wymienić tradycyjne żarówki żarowe, które jednak wycofywane są ze sprzedaży w całej Europie, ze względu na ich krótką żywotność oraz brak energooszczędności, która przekłada się na znacznie wyższe rachunki za energię elektryczną.

Mamy nadzieję, że wiesz już, jakie są podstawowe rodzaje żarówek i na jakie zwrócić uwagę podczas zakupów.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 000 000 000
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium