Infolinia 576 226 224

Jakie oświetlenie na taras najlepiej wybrać?

Jakie oświetlenie na taras najlepiej wybrać?

Oświetlenie tarasu ma większe znaczenie, niż się wielu osobom wydaje. Bez niego nie można z zalet tego miejsca korzystać po zapadnięciu zmroku. To latem może być naprawdę bolesne. Okazuje się jednak, że wcale w tym przypadku nie trzeba wydawać majątku. Jakie oświetlenie na taras sprawdzi się najlepiej?

Jakie oświetlenie na taras warto wybrać?

Jakie oświetlenie wybrać na taras? Warto o tym pomyśleć już na etapie projektowania budynku. W końcu instalację elektryczną trzeba rozprowadzić odpowiednio wcześniej i ją dobrze zabezpieczyć.

Z całą pewnością oświetlenie zewnętrzne musi pasować wizualnie do oświetlenia tarasowego. Warto zachować w tym przypadku pewną spójność estetyczną. Dobrze też, aby stylistyka lamp nawiązywała do aranżacji całego tarasu.

Nowocześnie czy klasycznie?

Jakie oświetlenie na taras sprawdzi się lepiej - klasyczne czy nowoczesne? Każde ma swoje wady i zalety. Od dobrych kilku lat bardzo modne są delikatne lampki, lampiony i cotton ballsy. Wprowadzają one zawsze przytulny klimat. Przy wyborze dobrze jest wziąć pod uwagę estetykę budynku. Projekty surowe i minimalistyczne wymagają podobnego oświetlenia np. ledowego. Z kolei do domów rustykalnych pasują bardziej lampy nawiązujące do ulicznych latarni. Modny od dawna styl skandynawski lubi naturalne materiały i prostotę. Sprawdzą się tutaj lampy solarne, lampiony oraz girlandy.

W XXI wieku warto zadbać o tym, aby oświetlenie tarasu było ekologiczne. Tutaj najlepszym wyborem są lampy LED - energooszczędne i przyjazne dla środowiska naturalnego. Dobrym rozwiązaniem są także lampy solarne, ale jedynie na słonecznych tarasach. W przypadku tych zadaszonych mogą nie zdać egzaminu.

Jakie cechy powinno mieć oświetlenie na tarasie?

Jakie oświetlenie na taras należy wybrać? Kluczowe znaczenie w tym przypadku powinny mieć nie tylko względy estetyczne. O czym jeszcze zatem trzeba pamiętać?

Na tarasie stosować należy tylko te lampy, które są do tego specjalnie przeznaczone. Najlepiej sprawdza się tutaj oświetlenie żeliwne, stalowe bądź aluminiowe. Musi być ono oczywiście dobrze zabezpieczone przed korozją. Warto stawiać na produkty sprawdzonych producentów. Kluczowe musi być zawsze bezpieczeństwo. Lampy stosowane na tarasie powinny cechować się najwyższą klasą ochrony przeciwporażeniowej. Należy sprawdzić współczynnik IP dotyczący stopnia szczelności. W przypadku lamp zewnętrznych musi on wynosić minimum IP44.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 000 000 000
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium