Infolinia 576 226 224

Funkcjonalne oświetlenie w Twoim domu? Sprawdź, jak zamontować włącznik światła do puszki!

Stylowe oświetlenie pomieszczeń w Twoim domu lub mieszkaniu zagwarantują Ci modne i starannie dobrane do stylu wnętrza lampy. Jeśli jednak chcesz, by oświetlenie pełniło nie tylko rolę dekoracyjną, koniecznie sprawdź, jak zamontować włącznik światła do puszki.

Lampy w dekoracji

Zastanawiasz się, dlaczego właśnie ta umiejętność jest praktyczna i warto wiedzieć, jak poprawnie i bezpiecznie zamontować włącznik światła? Przede wszystkim dlatego, że lampy w dekoracji wnętrz odgrywają coraz większą rolę! Efektowne modele są modne i stylowe, doskonale uzupełniają wnętrze i podnoszą komfort jego użytkowania. Jeśli zależy Ci na praktycznym, a nie wyłącznie dekoracyjnym oświetleniu, koniecznie sprawdź, jak zaaranżować ściany i jak zamontować włącznik światła do puszki! Zadanie jest zdecydowanie łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać!

Jak zamontować włącznik światła do puszki?

Kiedy wybierzesz włącznik światła dopasowany do charakteru wnętrza, w którym ma się pojawić, czas sprawdzić, w jaki sposób estetycznie zamontować go w dedykowanym mu miejscu! Chociaż zadanie wydaje się proste, musisz pamiętać, że jest to praca z prądem i należy zachować maksymalną ostrożność. Zanim przystąpisz do kolejnych czynności, wyłącz bezpieczniki i korzystając z próbnika, upewnij się, czy nie płynie w nich prąd. Jakie są kolejne czynności? Sprawdź, poznając odpowiedzi na najważniejsze pytania!

1. Co musisz zrobić z końcówkami przewodów?

Jeśli chcesz podłączyć włącznik do puszki, znajdujące się w niej przewody, a konkretnie – ich końcówki należy odpowiednio wcisnąć do zacisków sprężynowych lub śrubowych w taki sposób, by nie pomylić przewodów. Jak zatem je rozróżnić? Przewód fazowy charakteryzuje się kolorem szarym, brązowym lub czarnym i musi być połączony ze stykiem w kolorze czerwonym, dodatkowo oznaczonym literą L. Niebieski przewód neutralny połącz ze stykiem 1, a żółtozielony pozostaw niepołączony. Dla komfortu i estetyki pracy możesz go zwinąć,

2. Jak ustawić włącznik?

Kolejnym krokiem jest odpowiednie ustawienie włącznika światła. Ustaw go poziomo, w puszce, uważając, by nie wyrwać kabli z zacisków. Na tym etapie prac możesz włączyć prąd i sprawdzić, czy wszystko działa.

3. Jak zamontować włącznik światła do puszki?

Jeśli nie zauważyłeś żadnych nieprawidłowości, czas zamontować włącznik światła do puszki. Jak to zrobić poprawnie i estetycznie? Dociśnij ramkę włącznika do ściany, uważając, by żaden z przewodów się nie rozłączył i zamontuj klawisze służące włączaniu i wyłączaniu światła.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 000 000 000
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium